Po śniadaniu wyruszamy pieszo na zwiedzanie stolicy Seszeli. Centrum leży blisko portu, więc nie ma problemu, aby do wszystkich ciekawych miejsc dojść na pieszo nawet w deszczu, który pada przez większą część dnia.


Targowisko

Ubieramy kurtki przeciwdeszczowe i zwiedzamy najpierw Clock Tower – centralny punkt w mieście, następnie niewielkie, ale ciekawe targowisko, na którym sprzedają owoce, ryby i pamiątki. Następnie idziemy do hinduskiej świątyni Sri Navasakthi Vinyagar, która służy miejscowej ludności hinduskiej oraz do katedry, w której trwa Msza Święta dla Court of Justice.


Clock Tower oraz kościół

Poznajemy miejscowego biskupa, która wita się z nami po Mszy, modlimy przy żłóbku i idziemy na pocztę wysłać kartki. Ostatnim miejscem, które odwiedzamy jest ogród botaniczny, w którym rosną palmy coco de mer oraz inne ciekawe rośliny.


Muzeum historii oraz ogród botaniczny

Nam podobają się wielkie podobne do palm i mające kwiaty jak anturium, zasadzone w wodzie rośliny oraz kwitnące na fioletowo drzewko. W ogrodzie znajduje się także wybieg dla żółwi seszelskich. Wracamy na obiad na statek. Oglądamy odpłynięcie i w wielkim deszczu żegnamy się z Seszelami. Popołudnie spędzamy w basenie i jacuzzi.